sadsad x
asdasd
Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal tasarımının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Elektronik bileşenler, kartlar, sensörler, modüller, konnektör ve yan ürünleri, kablolar, sigortalar, makaronlar, el aletleri gibi ürünler açıklamada aksi belirtilmediği sürece yasal olarak yedek parça statüsündedir. Bu tarz ürünlere ilk çalışma garantisi verilmektedir.

İade

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile "Çevik Konnektör ve Kablo Montaj Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti." adına, "Abdurrahmangazi Mh. Alparslan Cd. Saray İş Merkezi No: 11/3 Sancaktepe - İstanbul" adresine ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. İade bölümü tarafınızdan eksiksiz doldurulmuş ve fatura çıktısı ile ürünü iade edebilirsiniz. (¹) İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir ve varsa ilişkili hediye çekleri de iptal edilir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

(¹) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal kurum adına düzenlenmiş ise, iade ederken kurumun düzenleyeceği iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. Düzenlenen iade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

İade Koşulları

Kullanılan terminal, montajı yapılan konnektör ve niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler, tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan/üretilen ürünler, süreli yayınlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

Ambalajlı ürünlerde cayma hakkının kullanılması için, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir.

İade ettiğiniz ürün İletken tarafından teslim alındıktan sonra ambalaj, aksesuar ve faturası kontrol edilecektir. İade işleminin onaylanması halinde ürün bedeli için tarafınıza hediye çeki oluşturulacak ya da 3 iş günü içerisinde geri ödemesi yapılacaktır. Eğer ödeme şekliniz “Kredi Kartı” ise, para iadesi kartınıza online olarak yapılacaktır. Taksitli olarak yaptığınız alışverişlerinizin iadesi banka tarafından yine taksitli olarak iade edilebilir. Bu durum tamamen banka ile alakalı olup, iletken.net’in müdahalesi söz konusu değildir. Ödeme şekliniz “Havale/EFT” ise, bildirimde bulunduğunuz IBAN numarasına ait hesabınıza para iadesi yapılır. İade tutarınızın hesabınıza ya da kartınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Hasar Görmüş Ürün

Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar ya da ambalaj deformesi olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz. Aldığınız ürün "hasarlı" ya da ambalajı "deforme" ise bunun için "Kargo Hasar Tespit Tutanağı" gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız "hasar bildirimi" kabul edilmeyecektir.

Kargo tarafından İletken’e bilgilendirme yapıldıktan sonra ürünün iade işlemleri başlatılacak ve ürün tutarı değerinde “para iadesi” gerçekleştirilecektir.

Arızalı Ürün

Satın aldığınız ürünün arızalı çıkması durumunda 14 gün içerisinde info@iletken.net adresine e-posta atarak ürünün arızalı olduğunu mutlaka bize bildirmeniz gerekmektedir.

Arızalı ürün için iade formunu doldurmalı ve faturası ile çıktısını almanız gerekmektedir. Arızalı ürününüzü aşağıdaki adrese, anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile anlaşma numarasını belirtip alıcı ödemeli gönderebilirsiniz.

Çevik Konnektör ve Kablo Montaj Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Abdurrahmangazi Mh. Alparslan Cd. Saray İş Merkezi No: 11/3 Sancaktepe – İstanbul

Yurtiçi Kargo: 293672708

Göndermiş olduğunuz arızalı ürün incelenmek üzere Teknik Destek birimimize iletilir. İnceleme ortalama bir hafta sürmektedir. İnceleme sonucunda ürünün arızalı olduğu tespit edilirse, ürün yenisi ile değiştirilir ya da yukarıda belirtilen şartlar doğrultusunda ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

Garanti kapsamındaki ürünlerin arızaları kullanıcı hatasından kaynaklandığı tespit edilirse ürün değişimi ve ücret iadesi yapılmayacaktır. Bu durumda tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır.

Ürününüzde bir arıza tespit edilememesi durumunda e-posta ile bilgilendirilerek, ürün tarafınıza geri gönderilecektir. Bu durumda tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır.

Ürün tarafınıza geri gönderilmeden önce teslimat bilgisi istenilecektir. Ürün herhangi bir nedenden ötürü tarafınıza ulaşmaz ve geri gelirse, 30 gün muhafaza edilir. 30 günün sonunda teslim alınmayan üründen iletken.net sorumlu değildir.

Kişisel bilgilerinizi ya da çeşitli ayarlarınızın saklı olduğu hafızalı ürünleri göndermeden önce mutlaka yedeğinizi almanızı öneririz. Onarım esnasında oluşacak veri kayıplarından iletken.net sorumlu değildir.

Onarım için tarafımıza gelen ürünlere yüklenen lisanssız yazılımlardan iletken.net sorumlu değildir.

Eksik/Yanlış Ürün

Siparişleriniz için hazırladığımız faturalarınız ürün paketleri üzerinde bulunan şeffaf bir poşet içinde, görünür şekilde tarafınıza gönderilir. Satın aldığınız ürüne ait faturanızın aslı size ulaşmadıysa kargo şubenizde kalmış olabilir. Kargo şubenizle görüşerek faturanızın size gönderilmesini isteyebilirsiniz. Faturanızı bizden talep etmeniz durumunda size “aslı gibidir” kaşeli olarak fatura örneğiniz gönderilir. Fatura taleplerinizde, faturanızın gönderilmesini istediğiniz açık adres bilginizi bize iletmeniz gereklidir.

Siparişiniz size ulaştıktan sonra faturanızda yazan ürünler ile kargodan teslim aldığınız ürünleri karşılaştırın. Siparişinizin içeriğine göre kargonuz 1 paketten fazla gönderilmiş olabilir. Bu durumda “Sipariş Takibi” sayfasını kontrol etmenizi ve kısmi teslimat olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.

Eksik ürün çıkması durumunda 14 gün içerisinde info@iletken.net adresine bildirim yapmalısınız. Yapılacak inceleme sonrası eksik ürün gönderildiği tespit edilmesi durumunda eksik olan ürününüz stok durumunda göre 10 iş günü içerisinde adresinize ücretsiz olarak kargo edilecektir.

Siparişi verdiğiniz ürün, faturanızda yazan ürün ve teslim edilen ürün birbiri ile aynı değilse teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde info@iletken.net adresine bildirimde bulunmanız gerekmektedir.

Yanlış olan ürün İletken’e ulaştıktan sonra gerekli incelemeler yapılacak, üründe ve ambalajında herhangi bir sorun tespit edilmezse doğru ürün tarafınıza ücretsiz olarak kargo edilecektir. Üründe bir yanlışlık tespit edilemezse tarafınıza geri gönderilecek ya da talebiniz doğrultusunda iade alınacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.